Gra w pokera

Francuska ruletka

Francuska Ruletka to wersja ruletki , którą łatwo znaleźć w prawie każdym kasynie online . Ta ruletka jest oparta na europejskiej ruletce, ponieważ gra się w nią z jednym zerem.
Jednak układ jest nieco inny, ale to, co być może najbardziej nas interesuje, to to, że w tej ruletce są dodatkowe zakłady i zasady, które znacznie zmniejszają przewagę kasyna.

Stół do ruletki francuskiej, w przeciwieństwie do europejskiego, jest całkowicie czerwony, słowa są po francusku, dla których Pair oznacza liczby parzyste, Impair nieparzyste, niskie liczby Manque i wysokie liczby Passe.

Różnica między tymi dwiema ruletkami polega na tym, że francuska pozwala obstawiać zakłady zwane zakładami Call i są to: Voisins du Zero, Tiers du Cylindre, Orphelins, Finales a Cheval.

Przeanalizujmy razem zakłady Call:

  • Voisins du Zero — zakład na 17 numerów, w tym zero. Obstawiaj siedem numerów z prawej i dziewięć numerów z lewej
  • Tiers du Cylindre — Zakład obejmujący 12 numerów znajduje się po przeciwnej stronie zera na kole
  • Orphelins – Zakład obejmujący pozostałe 8 numerów nieobjętych poprzednimi zakładami
  • Finales en Plein – W tym zakładzie wygrywasz, jeśli wywołany numer kończy się określoną kwotą
  • Finales a Cheval – Ten zakład wygrywa, jeśli wywołany numer kończy się określoną dwucyfrową liczbą

La Partage — zasada, zgodnie z którą gracze, którzy postawili zakłady takie jak nieparzyste/parzyste, wysokie/niskie lub czerwone/czarne, zyskują przewagę, jeśli padnie zero.

Stosowanie tego typu zakładów nie przynosi korzyści graczowi w banku, który i tak nadal ma tę samą przewagę, ale oferują one zakres możliwości obstawiania, które są wyższe niż przy innych stołach do ruletki.

Jedyną naprawdę korzystną zasadą jest La Partage, dzięki której przewaga kasyna jest obniżona i w przypadku osiągnięcia zera połowa zakładu zostanie zwrócona.